Kurzy

Přestože můžete intuitivní vidění trénovat sami doma (návody na to najdete v sekci Jak se naučit vidět), návštěva kurzů, kde vše uvidíte na vlastní oči, může odbourat psychickou bariéru. Níže najdete seznam lektorů, kteří v ČR intuitivní vidění učí:

Upozornění!

Někteří lektoři vám mohou tvrdit, že metoda intuitivního vidění je panem Kommisarovem patentovaná a že pouze od něj certifikovaní lektoři mají opravnění ji učit. To je lež hned několikrát:

 1. Trénink intuitivního vnímání nelze patentovat. Je to jako kdyby si pan Kommisarov chtěl patentovat výuku slyšení, nebo jízdu na kole. Mark Kommisarov má pouze podanou patentovou přihlášku.
 2. To, že lektoři prošli certifikací u Marka Kommisarova neznamená, že jejich postupy jsou ty nejlepší možné. Vzhledem k tomu, že principy tohoto druhu vidění nejsou zatím nikomu známy, ani panu Komissarovi, může kdokoli jiný vymyslet jiné a efektivnější postupy výuky.
 3. Lektoři platí panu Komissarovi za certifikát ročně 500$ (certifikát pro výuku dětí) resp. 1000$ ročně (pro výuku dospělých a nevidomých). Samozřejmě, proč ne, je to byznys jako každý jiný. Chce-li si však pan Komissarov, resp. jeho lektoři ochránit byznys nepravdivými tvrzeními o patentu či o exkluzivitě výuky, je to nemorální. Doporučuji se obrátit jinam.

3 komentáře u „Kurzy

 1. Ilona Chrobokova

  Dobrý den, jmenuji se Ilona Chroboková, mám několik otázek. Týká té schopnost intuitivního vidění i dospělých osob? Je možné přihlásit se na kurz s vnukem (9 let)?
  Děkuji za odpověď.
  728841901

  1. volt Autor příspěvku

   Dobrý den,
   nevím aktuálně o žádných pořádaných kurzech. Celá tato záležitost ohledně IV se přehnala, ti kteří je před pár lety kurzy pořádali, už v té oblasti nejsou aktivní. Třeba Vám nějaký lektor odpoví, jak to aktuálně má. A můj názor na celou záležitost najdete v aktualitách 🙂 Pěkný den, V.S.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *