Otázky a odpovědi

V přípravě

3 komentáře u „Otázky a odpovědi

 1. Májenka

  Ahoj lidi :),

  minulý týden jsem navštívila kurz intuitivního vnímání pod záštitou Marka Komissarova pro dospělé a bylo to k ničemu (i dle ostatních zúčatněných). Nic nového jsem se nedozvěděla, žádnou novou schopnost jsem nezískala, jen jsem vydala energii v podobě peněz a to za nic. Energie tedy v tomto případě nebyly vyrovnány. Kurz byl vedený velmi neodborně (popírání svých slov, neustálé ujišťování že jen metoda Marka Komissarova je ta správná a neubližující ) a byl nás tam vysoký počet – 10 dospělých (dětí přijímají max. 5 a přitom tvrdí, že jsou mnohem otevřenější než-li dospělci – což je pochopitelné a pravdivé – nechápu tedy ten počet dospělých, vlastně chápu, jde o peníze).
  Přihlásila jsem původně na oba kurzy tzn. na 1 i 2, kde dvojku má právo vést pouze Mark Komissarov (10 000Kč – 10 hod.). Nyní zvažuji odhlášení už z toho důvodu, že je prý pravděpodobnost získání této schopnosti menší než 20%. Použitá videa na kurzu byla především s dětmi a dvě videa se špatně vidícími dospělci, kterým se Mark Komissarov věnoval individuálně (obojí metoda přímého vidění), ale hlavně nám nebylo ukázáno žádné video s člověkem, který dokáže intuitivně vnímat. Jsem skeptická s časem který se bude věnovat skupině, kde výsledky nejsou tak markantní. Podle mě neznají pro dospělé ten správný klíč a bojí se aby na to někdo nepřišel dříve. Ten nynější jim totiž pasuje jen do pár zdířek (ani u nich správně a přesně nefunguje). A jakmile svou pílí objevíte to co oni učí, máte se ozvat. To je logické, přivlastní si to jako jejich úspěch metodiky.

  Je mi líto, že i některým ezotericky založeným lidem jde především o peníze a až na druhém místě o schopnost předat co umí (nebo spíš neumí , ale ví že je to možné). Pak se totiž spíše než-li rozvoji a upřesnění metodiky, věnují soudním sporům.

 2. Puňťa

  Já se osobně přiznám, že kdybych ovládal nějakou takovou schopnost a byl bych na tom finančně špatně, taky bych si z toho udělal živnost. Takto bych ale nezůstával pouze u paranormálních schopností, u jakékoliv schopnosti (třeba i oprava mikrovlnky).

  Tím se nechci zastávat podvodníků, jenom chci poukázat i na možnost, že člověk má tendence se živit právě činností, která jej nejvíc baví. (jen bych nešel s tak přemršťěným ceníkem)

  Bohužel v životě musí projít člověk armádou podvodníků, než nalezne nějaké paranormálno, i poté co nějaké nalezne, stejně musí mít pochybnosti (kvantově mechanický jev, elektromagnetický….neurologická porucha, fyziologická porucha) v pravost toho, co viděl.

  Příznávám také, že jsem v minulosti byl velmi málo skeptický. Ovšem dnes nejsem naprostý skeptik, ale ani ne věřící v podobné úkazy.

  Jsem otevřený mnoha možnostem chápání Vesmíru, přesto skepticismus považuji za dokonalý nástroj, kterým by měl každý na své cestě za pravdou projít.

  Extrémní otevřenost v paranormálno může vést ke snadné manipulaci-první forma sebeklamu, stejně tak i extrémní skepticismus může vést k druhé formě sebeklamům (příliš rychlé zamítnutí). Ačkoliv v druhém případě většinou nedochází k nějaké finanční ztrátě.

  Za každým jevem stojí kromě lidské prolhanosti i celá řada přírodních jevů, kterým nejsme zatím schopni porozumět. Můžou existovat jevy, kterým možná nikdy neporozumíme jako skupina členů celého lidstva.

  Je to podobné jako s vírou v existenci s mimozemšťany. Kdybych měl na starosti nějaký objekt (stát), budu radši trénovat na extrémnější podmínky, než ty, které ve světě pravdědobněji hrozí. To může posunout laťku výše k bezpečnosti, než kdybych trénoval skupinu lidí na podmínky jednodušší.

  Sebeklamy se tedy můžou otočit na tu lepší stranu.

  Skepticismus mi zlepší ostražitost vůči podvodníkům a víra v paranormálno mi navýšší mou vlastní snahu v chápání Vesmíru i celkově Přírody. 🙂 (budu se třeba snažit pochopit nepochopitelné z čehož může přijít mnoho užitečného – viz nalezení elektromagnetismu, radiace, rozvoj biologie)

  To uvádím jako příklad, jak může každý z nás naložit se skepticismem a paranormálnem.

 3. Táňa Doleželová

  dobrý den ,dá se u vás koupit maska na oči? Děkuji za odpověď
  Doleželová

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *