Teleportace a iracionální dedukce

Nikolay Denisov učí teleportaci

Nikolay Denisov učí teleportaci

Pěknou ukázkou, jak se na intuitivní vidění nabalují další jevy, jsou lekce teleportace ruského Nikolaye Denisova. Ten pořádá, kromě kurzů intuitivního vidění (používá název remote viewing, zkratkou RV), i lekce teleportace.

Na internetu najdete mnoho videí, kde Denisov vysvětluje princip teleportace lidskou myslí a cíle jeho výzkumu. Mám však pocit, že teleportaci Nikolaye Denisova ještě nikde nikdo v kontrolovaném prostředí neviděl ani nenatočil.

Vezměme si například chlapíka jménem Kostya Kovalenko. Zarytý zastánce Denisovových kurzů (od přesunů malých předmětů až po teleportaci člověka) na svém blogu Výzkum teleportace Nikolaye Denisova vyvíjí značné úsilí přesvědčit sebe sama, že je něco takového možné. Co Kostyu přesvědčilo?

Příliš důvěřivý Kostya Kovalenko?

Kostya Kovalenko – příliš důvěřivý zastánce teleportace?

„I know that he is great in teaching RV (remote viewing), because I’ve seen that in 2 weeks of 1 or 2 hour studies he has taught 2 persons from Holland to read the text with their eyes covered. The woman has read a text with small letters, and the guy was able to read big letters. I’ve seen this and I’m sure about this. That’s why I have no doubts that teleportation is a real thing for Denisov and his students.“

„Vím, že je skvělý ve výuce vzdáleného vidění (intuitivního vidění), protože jsem viděl, když za dva týdny 1-2 hodinových lekcí naučil 2 osoby z Holansdka číst se zakrytýma očima. Ta žena četla text s malými písmeny, muž dokázal číst velká písmena. Viděl jsem to a jsem si tím jistý. Proto nemám pochybnosti, že teleportace je reálná věc pro Denisova a jeho studenty.“

Také vidíte ten divný myšlenkový posun? Na rozdíl od intuitivního vidění, které se praktikující nebojí ukázat před ostatními naživo, teleportaci zatím nikdo neviděl a jsme odkázáni na historky z druhé ruky. Nesmrdí tu něco?

3 komentáře u „Teleportace a iracionální dedukce

 1. Couf

  Myslím, že pokud bych se naučil vidět se zavřenýma očima věci blízké nebo i vzdálené, pak bych si říkal že možné je cokoliv. To je asi vysvětlení toho, proč tomu chce Kosťa věřit.
  Lidé s dnešními znalostmi se smějí i tomu vidění bez očí.
  Takže – jasně – nikomu se nepodařila prokázat teleportace, ale nevidím důvod proč by to nemohli zkoušet. Třeba nás kluci jednou překvapí a když ne tak borci prostě dokázali že „vyfukováním kouře do vody zlato nevzniká“. To nikomu neublíží.

 2. Honza

  ano jde vystoupit z tela a videt sam sebe, pak se muze libovolne cestovat, navštěvovat…, ale nemůže se nic prinest ani odnest….něco jako parapsychologie !!!

  1. Rain

   To co popisuješ, se nazývá astrální cestování. Píše se o tom v knížce od jednoho tibetského lámy a lékaře T. Lobsanga Rampy jménem Škola Esoteriky. Skvěle rozebírá auru, fungování astrálního těla, psychometrie, jasnozření a všech věcí okolo toho. Pokud se o to zajímáte, doporučuji přečíst.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *