Pomůcky ke cvičení

Při tréninku intuitivního vidění budete nejspíše potřebovat masku a pak také barevné předměty různých velikostí (papíry, míčky, apod.). V běžném papírnictví seženete barevné archy, v hračkářství barevné míčky apod. Kvalitní masku na oči lidé obvykle doma nemají. Proto přinášíme i několik alternativ.

Maska na oči

Masky s molitanem kolem očí a nosu

Výborná volba. Zástupcem těchto masek je například Minfold. Tato firma si pro svoji 100% světelnou nepropustnost nechala masku dokonce patentovat (prý, neověřoval jsem). Tento typ masek je pohodlný, lem kolem nosu zaručuje, že vám neprosvítá světlo ani dole. Můžete mít v ní zavřené i otevřené oči, rozdíl nepoznáte. Na spaní není maska tak pohodlná, protože je vyrobena z tvrdého plastu a pokud spíte např. na břichu, bude vás tlačit.

Chcete-li přímo Minfold, budete asi zklamáni. Jedná se o americkou firmu, takže v Evropě jde tento typ sehnat poměrně špatně. Jak dále uvidíte, lze si vystačit i s alternativami.

Maska Mindfold zepředu

Maska Mindfold zepředu

Maska Mindfold zezadu

Maska Mindfold zezadu

Látkové spací masky

Látkové masky nejsou zcela ideální, protože vám dole pod nosem bude nejspíše prosvítat trochu světla. Pokud Vás to ruší, musíte mít v masce zavřené oči. Chcete-li mít jistotu 100% tmy, můžete si dát před oči ještě vatové tampony pro lepší světelný útlum. Takovéto masky seženete například v sexshopu. 🙂

Látková spací maska na oči

Látková spací maska na oči

Lyžařské brýle přelepené černým papírem

Nechystáte-li se zrovna na hory, můžete si vyrobit masku z lyžařských brýlí.  Stačí hledí překrýt černým kartonem (resp. neprůhledným plastem) a okolo vše oblepit neprůhlednou páskou. Pokud máte šikovné ruce, za pár minut je hotovo. Molitan okolo zabrání průniku světla z krajů zorného pole, takže pokud jste použili dostatečně tlustý karton, tma v masce bude dokonalá.

Černým kartonem překryté a oblepené lyžařské brýle

Černým kartonem překryté lyžařské brýle (ilustrace)

Barevné plochy (např. papíry)

V přípravě.

Plochy s výraznými tvary

V přípravě.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *