Teorie přímého vnímání informací

Mark Komissarov zastává teorii existence šestého smyslu, který člověku umožňuje přistupovat k informaci přímo, bez potřeby ostatních pěti smyslů. Informaci chápe jako energii, která je všeprostupující, vyzařuje ze všech předmětů a šíří se všude. Režim přímého vnímání informace z okolí funguje na principu naladění se na informaci, kterou chci stáhnout.  Intuitivní vidění je pak jev, kdy se mozek naučí přesměrovat přijatou informaci do zrakového centra, takže se nám v zorném poli objeví obraz okolí.

Mark Komissarov

Mark Komissarov

Stahovat informace z okolí dle Komissarova například umožňuje člověku číst zavřenou knihu, která je vzdálená několik kilometrů daleko. Člověk může každou, libovolnou informaci vnímat přímo, aniž by potřeboval oči, uši nebo čich. Intuice zde hraje pouze roli spícího informačního centra, které přijímá informační záření přímo z okolí. Pro získání konkrétní informace se stačí na tuto informaci naladit a mozek si ji dokáže stáhnout.

Dle Komissarova nemá intuice jako taková nic společného s přemýšlením a myšlením. S informační energií není spojená žádná logika, logickým myšlením tedy informaci z informačního pole nezískáme. Na druhé straně ale Komissarov informační signál (energie vyzařující z vnějšího okolí z každého předmětu a prostoru) neodděluje od myšlenky. Dá se říci, že informačním signálem je „to prvé, co vás napadne“.

Co svědčí pro pravdivost teorie informačního vnímání?

Zatím jsem na nic nenarazil. Za současného stavu znalosti problematiky lze teorii informačního vnímání vyloučit Occamovou břitvou.

Pokud víte o opakovatelné situaci, která by svědčila ve prospěch teorie přímého vnímání informací (např. vidění přes zeď, čtení na velkou vzdálenost, apod,), dejte mi prosím vědět do komentářů. Podrobněji se na to podíváme, bez předsudků a se zájmem.

 

4 komentáře u „Teorie přímého vnímání informací

 1. Marie

  1, Vidím text..něco jak hieroglify
  2. Vidění různých symbolů….např. rosekruciánský kříž (to, že se jedná onpř. otento kříž, sem si zjstila až po hledání vyjevujícíh se symbolů na internetu)
  3. Intuice týkající se budoucnosti

 2. Honza

  vidím a cítím myšlenky, kterými se řídím, ano vycházejí!!!ale někdy, když použiji hlouběji mozek, myšlenky, rozum, tak pak váhám a ne vždy to vychází !!!Ta první Intuice ano 🙂

  1. volt Autor příspěvku

   Dobrý den,
   problém s tímto přístupem je ten, že když si chcete sám změřit intuici, musíte právě hlouběji použít mozek a pak zjistíte, že to nefunguje. Nebo může jít o výběrový efekt (když to vyjde, máte radost a zapamatujete si to. Když to nevyjde, myšlenku odignorujete. Proto to nefunguje, když si to zanalyzujete a změříte).
   O nezásislé studii ohledně intuice nevím, popravdě se do toho asi nikomu z vědců nechce – nevidí důvod. Ořezání Occamovou břitvou je racionální, což opět nevylučuje, že to nějakým způsobem nemůže fungovat. Víme toho o fungování reality tak málo. Byl bych ale opatrný.

 3. Robert

  Pro mne intuitivita je neco co sem vzdycky mel, je to pravda ze vsechno co vidime ma svoji energie najvic zajimava je energie lidi jestli ses intuitivni citis ji jako plamen slaby anebo velky a horky jsou lidi s kteremi mozna komunikovat za pomocou myslenek. Ale vzdycky je to kratke lide a ja taky maji s toho strach je to dalsi krok v evoluce cloveka. Nikdo nevi jak se to vyvine mozna neco dobreho a mozna neco spatneho, tezko to ovladnout. Prozil sem nekolik takovych situaci a potom sem promyslel, co se stalo opravdu ci sem uz sileny evoluce trva!

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *